Haber

Ankara 24. İdare Mahkemesi Mamak Kentsel Dönüşüm Projesine ilişkin protokolün yürütmesini durdurdu

Ankara 24. İdare Mahkemesi, Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’ne ilişkin protokolün yürütmesini durdurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclisi Birinci Başkan Yardımcısı Ünal, ABB ile Portas AŞ arasında Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında imzalanan altyapı projelerinin ve Altyapı İnşaat Protokolünün iptali ve yürütmesinin durdurulması talebiyle dava açtı.

Ankara 24. İdare Mahkemesi söz konusu sürecin yürütmesini durdurdu.

Mahkeme açıklamasında, ABB Başkanı’nın, Genel Sekreter Yardımcısına gerekli protokolleri hazırlaması için “onay” ile yetki verdiği, bu yetkiye dayanarak söz konusu protokolün, Vekilin imzasıyla müdahil şirketle hazırlandığı belirtildi. Sanık yönetimi adına Genel Sekreter.

Gerekçede, “Belediye Başkanının verdiği imza yetkisine dayanarak Genel Sekreter Yardımcısı tarafından imzalandığı anlaşıldığından, Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kendisine verilmiş bir yetki kararı bulunmamasına rağmen protokolün imzalandığı sonucuna varılmıştır. Söz konusu olay hukuka uygun değildi.” tespiti yapıldı.

ABB’den hak sahiplerine bilgilendirme mesajı

Bu arada Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında faydalanıcılara mesaj gönderdi.

Mesajda, 2008 yılında 14 bin kişiyle yapılan konut sözleşmesiyle başlayan projede tamamlanan evlerin bir kısmının teslim edildiği ancak Fatih Ünal’ın açtığı dava sonucunda durdurma kararı verildiği belirtildi. 4., 5., 6. ve 7. etapta üretilen konutlara ilişkin idare mahkemesince verilen karar.

“Maalesef geçmişte evleri teslim etmedikleri gibi sorunu çözmemizi de engellediler.” Mesajda, kararın bir an önce kaldırılması için hukuki süreçlerin başlatıldığı belirtildi.

karacoban-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu