Yaşam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi için Hindistan’a gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun çalışmaları sürüyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rusya’nın Soçi kentinde görüşmeye gelen Erdoğan’ın bir sonraki durağı Hindistan.

G20 Liderler Zirvesine katılın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenecek 18. G-20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere 8-10 Eylül tarihlerinde Hindistan’ı ziyaret edecek.

G-20 liderleri ‘tek dünya, tek aile, tek gelecek’ ana temasıyla zirvede gerçekleştirilecek üç oturumda görüş alışverişinde bulunacak.

Liderlerle görüşmeye gelecek olan Recep Tayyip Erdoğan, zirveye katılan bazı devlet ve hükümet liderleriyle de özel görüşmelerde bulunacak.

Erdoğan’ın Hindistan ziyareti nedeniyle Anayasa’nın 106. maddesi uyarınca Cumhurbaşkanlığı görevini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yürütecek.

Erdoğan ABD’deki zirve trafiğine devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17-21 Eylül tarihlerinde ABD’nin New York kentinde düzenlenecek 78. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kuruluna katılacak.

BM Genel Kurulu’na hitap edecek Erdoğan’ın öncelikle Rusya-Ukrayna Savaşı, Suriye, Filistin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) son gelişmeler, terörle mücadele çalışmaları, mülteci sorunu, Türkiye’deki gelişmeler gibi konuların ele alınması öngörülüyor. ve iklim değişikliği ile ilgili çabalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu